Na kontaktoni

... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ....

Fusha e kėrkuar janė shėnuar *.

Your informacion
Mesazhi juaj
Konfirmimi

Share / Save / Bookmark

Advertise Here
Advertise Here
 • KATEGORIVE

  • 1963 Boa Nova ēaj House (1)
  • 1964 galicianisht Muzeu i Artit (1)
  • 1977 Quinta da Malagueira (1)
  • 1994 Aveiro Biblioteka (1)
  • 1994 Casa Vieira de Castro (1)
  • 1995 Fakulteti i Arkitekturės (1)
  • 1996 Kisha e Marco de Canaveses (1)
  • 1996 Leēa Swimming Pools (1)
  • 1997 Serralves Muzeu (1)
  • 1998 arkitektonike Office (1)
  • 1998 Portugali pavijon (1)
  • 1999 Siza Interviste (1)
  • 2005 Armanda Passos House (1)
  • 2005 Galeria gjarpri (1)
  • 2005 Qendra Llobregat Sport (1)
  • 2006 Anyang pavijon (1)
  • 2008 Ibere Camargo Foundation (1)
  • Awards (2)
  • nga Kenneth Frampton (1)
  • nga Pedro Vieira de Almeida (1)
  • nga Hyatt Foundation (1)
  • nga The New York Times (1)
  • nga Vittorio Gregotti (1)
  • Citat nga Pritzker juri (1)
  • Jeta rinisi (1)
  • Filozofi (5)
  • Projekte (8)
  • Siza tij dhe Style (1)

Sponsored Links

Galeria

007(3437)-381_425x425.jpg 23677080_biblioteca13.jpg planta_SECTION_C.gif maquete05.jpg maquete03.jpg ibere4.gif Venue17.jpg serralves4.jpg
 • Arkiva

  • Qershor 2009 (16)
  • Maj 2009 (11)

Translator

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croat flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRumanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flag      
By N2H

RSS Siza News

 • RIBA Trust Ekspozitat nė portugalisht Arkitekturė banesės dhe romė - Dexigner maj 24, 2009
  DexignerRIBA Trust Ekspozitat nė portugalisht Arkitekturė dhe rome DwellingDexigner ... ekspozitė thekson gjerėsia e praktikė nė njė vend qė vazhdon tė sigurojė njė kuadėr pėr emocionuese arkitekturės bashkėkohore - veēanėrisht tė pėrshtatshme nė njė vit i cili ka parė Alvaro Siza si marrėsi i Mbretėrore medalje tė artė. ...
 • Cristiano Ronaldo spurns ēmimin nė Portugali - Xinhua Maj 22, 2009
 • 'The poet e arkitekturės' - Malta Independent Online qershor 14, 2009
 • NOTATIONS 21: The Art e Zhurma - California kronikė 1 qershor, 2009
 • Peter Zumthor e mori ēmimin Zvicėr 2009 Pritzker ... - Art Daily Maj 29, 2009
 • L'essenza della Vida - Corriere della Sera qershor 16, 2009
 • Antonio Lobo Antunes y Santiago Castelo, premios Extremadura a la ... - ADN.es 5 qershor, 2009
 • Premio Principe das Astśrias para Norman Foster é "justķssimo ... - RTP Maj 20, 2009
 • Lugares de Culto - O Mirante 15 qershor, 2009
 • Serralves en festė continua con la kryebashkiak muestra de arte de Portugali - ADN.es maj 30, 2009